а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нагледува

(се) нагледуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 42260
нагледа
Англиски: oversee
Примери:
Редовно ги нагледува болните.
Тој ми ја нагледува куќата.