а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

навчас

Вид збор: Прилог
Ранг: 47699
Веднаш, брзо, за многу кусо време.
Англиски: immediately
Примери:
Навчас ќе биде готово.
Снегот навчас се стопи.
Навчас ќе почнеме со работа.