а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наврзница

мн. наврзници
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 38976
1. (обично во мн.) Излишни зборови, зборување што било (при озборување, расправија).
Албански: fjalë pa lidhje
2. (обично во мн.) наречница
Англиски: fairy Албански: parashikues
3. наврзалка
Англиски: knot Албански: nyjë