а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

набрончи

(се) набрончат
Вид збор: Глагол, свршен
Добие бронки, се нафрли со бронки.
Изведенки
1. набрончува несв.
(се) набрончуваат
повт.
2. набрончување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи