а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

набрзо

Вид збор: Прилог
набргу
Англиски: soon
Изведенки
1. набрзина прил.
2. набрзинка прил.
дем.
Пример: Тој ми објасни набрзинка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи