а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мјузикл

мн. мјузикли
Вид збор: Именка, машки род
Музичко-сценско дело во кое актерите пеат и танцуваат.
Англиски: musical
Употреба: Сцена
FlexiMac
 менување на македонски глаголи