а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

муфте

Вид збор: Прилог
Бесплатно, на туѓа сметка.
Англиски: for nothing
Употреба: Разговорно
Примери:
Јаде и пие муфте.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи