а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

моралистички

моралистичка
Вид збор: Придавка
Ранг: 21196
Што се однесува на моралист.
Англиски: moralistic
Употреба: Религија и Филозофија
Примери:
Моралистичка теза.
Моралистичка поента.
Моралистички мислења.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК