а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

монополизација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
монополизирање
Примери:
Ќе се открие ли монополизацијата и картелското здружување на пазарот со лекови и медицински помагала?
FlexiMac
 менување на македонски глаголи