а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

молчаливец

мн. молчаливци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 40120
Тој што молчи.
Изведенки
1. молчеливец м.
мн. молчеливци
2. молчаливка ж.
мн. молчаливки
3. молчеливка ж.
мн. молчеливки