а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

молскавичен

молскавични
Вид збор: Придавка
Ранг: 14895
Што е како молскавица.
Англиски: lightning
Примери:
Молскавична брзина.
Молскавичен успех.
Изведенки
молскавично прил.
Пример: Молскавично се проби во кариерата.