а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

модератор

мн. модератори
Вид збор: Именка, машки род
Водител на телевизиска или радио емисија.
Англиски: moderator
Употреба: Сцена
Изведенки
модераторка ж.
мн. модераторки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи