а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

младини

Вид збор: Именка, множина
млади години, младост
Англиски: youth
Изрази
На младини - на млади години.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи