а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мистификација

мн. мистификации
Вид збор: Именка, женски род
Неточна, вештачка конструкција, намерна измама или заблуда.
Англиски: mystification
Изведенки
мистификациски прид.
мистификацискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи