а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

милет

милетот
Вид збор: Именка, машки род
народ
Англиски: people Турски: millet
Употреба: Архаизам
Изведенки
минлет м.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи