а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

микроекономски

микроекономскиот
Вид збор: Придавка
Што е во врска со микроекономија.
Англиски: microeconomic
Употреба: Економија
Примери:
Новата Кејнзијанска макроекономија генерално претставува микроекономски модели како основа на макроекономска теорија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи