а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

микробранов

микробрановиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на микробран.
Албански: mikrovale
Употреба: Физика
Изрази
Микробранова печка - уред кој работи на принцип на микробранови.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи