а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мигновение

Види и: миг (м.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
миг
Англиски: moment
Употреба: Ретко
Примери:
Сѐ се случи во мигновение.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи