а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

меѓуѕвезден

меѓуѕвездениот
Вид збор: Придавка
Што е меѓу ѕвездите.
Англиски: interstellar
Употреба: Астрономија
Примери:
меѓуѕвезден простор
FlexiMac
 менување на македонски глаголи