а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

меѓусебен

меѓусебни
Вид збор: Придавка
Што се однесува на односот меѓу две или повеќе лица.
Англиски: mutual
Примери:
меѓусебна соработка
меѓусебни односи
Изведенки
меѓусебност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи