а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

меѓувремен

меѓувремениот
Вид збор: Придавка
Што се случува во меѓувреме.
Англиски: intermediate
Примери:
По меѓувременото празнување на минливоста или зачекорувањето во иднината, животот продолжува по веќе заодениот пат.
меѓувремени извештаи
Изведенки
меѓувремено прил.
Пример: Се најдоа меѓувремено.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи