а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ментален

менталниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 4120
Што се однесува на свеста и на духот.
Англиски: mental
Примери:
заостанат ментален развој