а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мелодичен

мелодичниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 28631
Што содржи мелодија.
Англиски: melodic
Примери:
Мелодична песна.
Мелодичен глас.
Изведенки
мелодичност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК