а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

медијаторство

(едн.) медијаторството
Вид збор: Именка, среден род
Вршење медијација, посредништво.
Англиски: mediation Албански: ndërmjetësim
Примери:
Сето тоа нема значење кон медијаторството на ОН.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи