а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

медитативен

медитативниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на медитации.
Англиски: meditational
Примери:
музика со медитативен карактер
Изведенки
1. медитативно прил.
2. медитативност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи