а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мајсторство

мн. мајсторства
Вид збор: Именка, среден род
Умеење, вештина да се направи мајсторско дело; дело мајсторски изработено.
Англиски: craftsmanship
FlexiMac
 менување на македонски глаголи