а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

маштија

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 39445
(зб. им.) Лица од машки пол.
Англиски: men
Примери:
Во нивната куќа има само маштија.