а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

материјализација

мн. материјализации
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 27788
оcтварување, материјализирање
Англиски: materialization
Примери:
Дел од материјализацијата на скверот ќе биде и обезбедување паркинг-простор за жителите на околните објекти.