а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

масонство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Меѓународно тајно или јавно религиозно-етичко движење со посебни ритуали и симболи, основано заради духовно братство на одбрани луѓе и морално усовршување.
Англиски: Masonry
FlexiMac
 менување на македонски глаголи