а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

маркер

мн. маркери
Вид збор: Именка, машки род
1. Нешто што обележува, што служи за изделување.
Англиски: marker Албански: markues, shënues
2. Вид дебел фломастер.
Англиски: marker Албански: markues, shënues
FlexiMac
 менување на македонски глаголи