а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

маргиналии

маргиналиите
Вид збор: Именка, множина
1. Забелешки запишани на маргините на лист хартија.
Англиски: marginal Албански: margjinalitete
2. Попатни мисли, забелешки што не се главни, оcновни.
Англиски: marginal Албански: margjinalitete
FlexiMac
 менување на македонски глаголи