а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

манипулација

мн. манипулации
Вид збор: Именка, женски род
1. Ракување, работа со некој апарат, алат и сл.
Англиски: manipulation Албански: manipulim
2. Нечесна работа, интрига, сплетка.
Англиски: manipulation Албански: manipulim
Употреба: Преносно значење
FlexiMac
 менување на македонски глаголи