а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

манипулативен

манипулативни
Вид збор: Придавка
Што е резултат на манипулација, што врши манипулација.
Англиски: manipulative
Примери:
манипулативен трошок
манипулативен работник
Изведенки
манипулативност ж.
Пример: Насилството и манипулативноста водат кон друго насилство и манипулација.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи