а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

маникер

мн. маникери
Вид збор: Именка, машки род
Лице што прави маникир.
Англиски: manicurist
Изведенки
1. маникерка ж.
мн. маникерки
2. маникерски прид.
маникерскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи