а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

маловажен

маловажниот
Вид збор: Придавка
Што е незначителен по важност.
Англиски: unimportant
Примери:
Не се заморувам со маловажни работи.
Изведенки
маловажност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи