а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

малку-нешто

Вид збор: Прилог
ништо
Англиски: nothing
Примери:
За малку-нешто се скараа.
Изведенки
малу-нешто прил.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи