а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

макар

Вид збор: Честичка
Ранг: 17534
барем
Примери:
Запеј макар еден тон.
Прочитај макар една книга.
Кажи макар еден збор.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи