а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лоциран

лоцирани
Вид збор: Придавка
Ранг: 13157
Што се наоѓа во одредена локација.
Англиски: located
Примери:
блиску лоцирано училиште
Изведенки
лоцираност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК