а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лосион

мн. лосиони
Вид збор: Именка, машки род
Течно козметичко средство за нега (прочистување и оcвежување) на кожата или косата.
Англиски: lotion
FlexiMac
 менување на македонски глаголи