а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лого

мн. логоа
Вид збор: Именка, среден род
Карактеристичен знак на претпријатие, фирма, установа или манифестација, обично од стилизирани букви.
Англиски: logo
FlexiMac
 менување на македонски глаголи