а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ловач

Види и: ловец (м.)
мн. ловачи
Вид збор: Именка, машки род
ловец
Англиски: hunter
FlexiMac
 менување на македонски глаголи