а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лицитација

мн. лицитации
Вид збор: Именка, женски род
Јавна продажба или давање под закуп стока со наддавање.
Англиски: auction Германски: Lizitation Албански: ankand, licitim
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи