а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лицеј

мн. лицеи
Вид збор: Именка, машки род
Интернатски тип cредно училиште во некои западноевропски земји.
Англиски: lyceum
Употреба: Образование
Изведенки
лицејски прид.
лицејскиот
Што се однесува на лицеј.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи