а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

литографски

литографска
Вид збор: Придавка
Ранг: 40341
Што припаѓа, се однеcува на литографија.
Англиски: lithographic
Примери:
Литографско мастило.
Литографска икона.