а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

липне

липнат
Вид збор: Глагол, свршен
липа
Англиски: sob
Изведенки
1. липнува несв.
липа
2. липнување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи