а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

летошен

летошниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 56666
Што е од минатото лето.
Примери:
Никогаш нема да ги заборави летошните лудувања.