а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лексикографски

лексикографскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 56689
Што се однесува на лексикограф и на лексикографија.
Англиски: lexicographic
Употреба: Лингвистика
Примери:
Лексикографска дејност.