а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лекарство

мн. лекарства
Вид збор: Именка, среден род
1. Лековито средство.
Англиски: remedy Албански: mjekësi
2. лек
Англиски: medicine Албански: bar, ilaç
FlexiMac
 менување на македонски глаголи