а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

легализација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 6816
Постапка со која нешто се признава за легално.
Англиски: legalisation
Примери:
Ова е последна можност за легализација на дивоградбите.