а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

леблебиџилница

мн. леблебиџилници
Вид збор: Именка, женски род
1. Работилница каде што се произведуваат леблебии.
Албански: punëtori për leblebi
Употреба: Гастрономија
2. Продавница за леблебии.
Албански: shitore për leblebi
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи